Tradycyjne dania kuchni polskiej

Polska to kraj, w którym przepisy przechodzą z pokolenia na pokolenie, dlatego nasza kuchnia jest dla nas taka ważna. Dziś chcemy skupić się na tradycyjnych daniach kuchni polskiej. Rozważymy ten temat na trzech topowych posiłkach w ciągu dnia tj. śniadanie, obiad oraz kolacja.

Co Polacy najczęściej wybierają na śniadanie?
Wbrew pozorom nie są to tosty! Najpopularniejszymi daniami są kanapki, obłożone np. żółtym serem, wędlinami i plasterkami pomidora lub ogórka. Je się również jajka przyrządzane na różne sposoby, biały ser z rzodkiewką i szczypiorkiem lub dżemem, a to wszystko w towarzystwie świeżego, polskiego chleba.

Obiad to posiłek, do którego, w wielu polskich domach, zasiada cała rodzina. Dzieli się on na dwa dania. 

Pierwsze danie to zazwyczaj zupa lub krem. W zależności od upodobań może być ona na wywarze mięsnym lub warzywnym. Do ulubionych pierwszych dań polaków zalicza się zupa pomidorowa, ogórkowa i grochowa. Nie zapominajmy jednak o tradycyjnym polskim rosole, który często pojawia się na niedzielnych obiadach oraz uroczystościach. Drugie Często nazywamy je również głównym. Wielu z nas myśląc o tym posiłku w głowie wizualizuje sobie schabowego z ziemniakami oraz surówką. Oczywiście nie mylicie się, ale Polacy wybierają również dania takie jak: gołąbki, pierogi, groszek z marchewką, kapusta zasmażana czy kluski śląskie. 

By osiągnąć pełnie szczęścia, po obiedzie często w polskich domach serwuje się deser. Najczęściej są to domowe wypieki w towarzystwie kawy. Nie jednemu cieknie ślinka na myśl o szarlotce z lodami, serniku z rodzynkami czy babce cytrynowej. A to tylko częściej! Ponad to Polacy zajadą się pączkami, faworkami i piernikami.

Na finiszu dnia Polacy zasiadają do kolacji, która najczęściej jest szybka do zrobienia. Można ją porównać do śniadania, ale Polacy nie lubią nudy i na kolacje wybierają często dania na ciepło, takie jak: naleśniki, gulasze, bigos, racuchy czy placki ziemniaczane.
Ilu Polaków tyle przepisów na tradycyjne polskie dania. Dodatkowo lubią oni eksperymentować, mowa tu zwłaszcza o młodych Polakach. Testują nowe przyprawy i nowe ”modne” rozwiązania.
All right reserved