Mobilność uczniów w sektorze Edukacji Szkolnej

Projekt nr 2021-1-PL01-KA122-SCH-000020388

W dniach 16 – 27 maja 2022 roku dwudziestu sześciu uczniów i uczennic naszej szkoły wzięło udział w wyjeździe do Grecji w ramach programu Erasmus+ „Żeromski na europejskim szlaku”. Po powrocie do szkolnej rzeczywistości, uczniowie zebrali refleksje, które przedstawiają na czym polegała i jak wyglądała ich mobilność.

Najważniejszą częścią naszej wyprawy do Grecji w ramach programu Erasmus+ „Żeromski na europejskim szlaku” były wizyty w IV Liceum w Katerini. Pierwszego dnia zostaliśmy ciepło powitani przez dyrektora oraz uczniów, którzy przygotowali prezentację o swojej szkole oraz o greckim systemie edukacji. Dzięki uprzejmości uczniów mogliśmy nauczyć się tańczyć Sirtaki tradycyjnego greckiego tańca. Później także my mieliśmy okazję zaprezentować naszą szkołą i opowiedzieć trochę o naszej małej ojczyźnie. Podczas każdego dnia spędzonego w szkole zaskakiwała nas gościnność i otwartość naszych rówieśników z Grecji. Mogliśmy porozmawiać z nimi o różnicach pomiędzy Polską a ich krajem. Ostatecznie jednak zrozumieliśmy, że mamy więcej wspólnego ze sobą niż się nam wcześniej wydawało. Liczne interakcje były świetną okazją do przetestowania swoich komunikatywnych zdolności w języku angielskim.

Oto efekty pracy młodzieży:

Prezentacja o szkole

Wywiad

A oto zaprojektowane przez uczniów materiały służące upowszechnianiu udziału naszej młodzieży w międzynarodowych projektach.

Plakat

ulotka

Broszura

Jedna z uczennic wykonała szkice i rysunki zapisując na kartach szkicownika wspomnienia z wyjazdu 

Szkicownik

All right reserved